Külasta Martna ajaloolisi vaatamisväärsusi:

 

Martna külas asub Martna Püha Martini kirik, mida mainiti esmakordselt 1298.a. Praegune kirik on ehitatud 15.sajandil. Kiriku saali võlvlaest on tervikuna säilinud idapoolne. Sisustuses on säilinud gotlandipärase kujundusega ristimiskivi, krutsifiksiga rõngasrist, altarimaal “Püha õhtusöömaaeg”, barokne kirikualtar, aadlirõdu ja ampiirikantsel. Martna kiriku 17.- 18. saj. vappepitaafide kogu on suuruse poolest Tallinna Toomkiriku ja Niguliste kiriku järel kolmas. 2004.a. tulid altariruumist renoveerimistööde käigus nähtavale mitme värvikihi alt keskaegsed seinamaalingud, mida peetakse üheks suurimaks ajalooliseks leiuks Eestis.

Suure-Lähtru mõis on ehitatud aastail 1775-1778 Karl Gustav von Baranoffi poolt. Stiililt on mõis varaklassitsistlik, tänaseni on sisustuses säilinud rokokoolikke ja klassitsistlikke elemente. Mõisa ümbritseb romantiline iidsete puude ja tiigiga park, mis sobib ideaalselt piknike ja muude väliürituste korraldamiseks. Mõisa alumisel korrusel leiab pererahva poolt loodud väikese muuseumi, mis on pühendatud hoone ajaloole. Muuseumi kõrval on algsel kujul taastatud algupärase telliskivipõrandaga jahisaal, mis on mõeldud suuremate koosviibimiste läbiviimiseks. Mõis on erakätes.

17. sajandil rajatud Väike-Lähtru mõisa, mis kuulus 1910. aastatel Woldemar von Hunniusele, peahoone on arhailine keskse mantelkorstnaga puitehitis, mida on 19.-20. sajandil palju ümber ehitatud. Algne hoone arvatakse pärinevat 17. sajandist (st ta on üks vanemaid või koguni vanim Eesti puidust mõisahoone). Eravalduses asuv mõisahoone on kaasajal kasutusel elamuna.