Loodusobjektid:

1. Pullapää pankkallas on mitusada meetrit pikk ja 3-4m kõrge. Paiguti paljanduvad alamsiluri lubjakivid. Pank asub praegusest rannajoonest ca 1 km kaugusel sisemaal. Astangut ümbritseb liigirikas loomännik.

2. Põgari rannik on tuntud linnuvaatlusala. Kevadel peatuvad laugel ja lagedal rannakarjamaal tuhanded valgepõsk-lagled ja haned. Sügisõhtutel võib aga vaadelda sookurgede ülelendu. Põgarit peetakse arvukaimaks sookurgede koondumiskohaks Põhja-Euroopas.

3. Haeska rand on parim koht saada ülevaade Matsalu lahe linnurikkusest.

 


 

Külasta Ridala ajaloolisi vaatamisväärsusi:

Haapsalu-Rohuküla maantee ääres asuvat Ungru mõisa mainitakse esmakordselt 1564.aastal. Kaasajal varemeis Ungru loss on Eesti üks mõjuvamaid neobarokseid hooneid, kuigi ta ei saanudki kunagi valmis. Lossi iseloomustab keerukas põhiplaan ja arvukad baroksed voluutviilud. Lossihoone muutus varemeiks I Maailmasõja ajal.

Endise Nõukogude Liidu armee poolt rajatud Kiltsi lennuväli laiub ca 800 ha suurusel alal. Betoonkattega rajad on 2500m pikad, lennukite tarbeks oli 28 angaari. Lennuvälja rajamist alustati 1939 ja kasutati esialgu kuni 1956. a, 1969. a ta rekonstrueeriti. Nõukogude vägede lahkumise järel on lennuväli lagunenud, pärandusena on säilinud vanad lennukiangaarid, kasarmuhooned ja lennurajad.

Ridala Maarja-Magdaleena kirik on Läänemaal vanimaid ja kaunimaid, 13.sajandist. Kirikuaia läänepoolses osas on tohutud arhailised poolenisti maassevajunud kiviristid. Niisuguseid ei kohta ühelgi teisel kalmistul. Leidub ka kaks iidset trapetsikujulist ilmapuu kujutisega hauaplaati.

Uuemõisa mõisast pärinevad esimesed teated 1539.aastast. Hoone taastati 1980.aastatel. Mõisas tegusteb praegu Ridala Vallavalitsus ja Ridala algkool. Aegajalt toimuvad mõisas kontserdid, mida korraldatakse Valges saalis.