Loodusobjektid:

1. Nehatu looduskaitseala, mis suures osas jääb Läänemaale Hanila valda, hõlmab ka mitmeid Varbla madalaid rannajärvikuid. Nehatu on peatus- ja pesitsuspaigaks paljudele lindudele.

2. Kolga oja on kogu Lääne-Eesti jaoks unikaalselt kõrgete liivakallastega, siin on elupaiga leidnud jõevähk ja jõeforell. Ojal käib toitumas must toonekurg. Luitemaastik on kauni männimetsaga kaetud ja künklik.

3. Sõmeri-Raespa rannikumaastikus vahelduvad madalamad üleujutatavad alad suhteliselt kõrgemate rannavallide ja luidetega. Piirkond on rikas pärandkultuurmaastike poolest. Ranniku piirkonnas on 8 laidu, neist suuremad on Kõrgessaar (83 ha), mis on Pärnu maakonna suuruselt kolmas saar ja Rootsiku laid (16 ha).

4. Matsi rand on Pärnumaa lääneosa tuntuim ja kauneim supelrand, millel on lauge ja liivane põhi. Randa piirab liivaluidetel kasvav ilus rannamännik.

 


 

Külasta Varbla ajaloolisi vaatamisväärsusi:

Illuste mõisa mainitakse esmakordselt 1646.aastal. Mõisapark rajati 19.sajandi lõpul. Juugendstiilis mõisahoone ehitas 1912.a. mõisaomanik Eduard Kleisel.

Uue-Varbla puitmõis varaklassitsistlikus stiilis on pärit aastast 1798. Mõisa saalis asub Varbla Muuseum.

Varbla Püha Urbanuse kirikut on esmakordselt mainitud 1638.a. 1803.a. ehitati uus puukirik, mis aga 1860.a. sisse langes. Samal aastal ehitati uus kirik.